Ne mogu bez scena haosa: Navijači prekinuli derbi u nadoknadi vremena

Navijači upali na teren. Screenshot / SK

E. T. / SK

28.11.2021

U Superligi Grčke na programu su danas bila četiri meča, a u centru pažnje bio je solunski derbi između PAOK-a i Arisa, javlja Sportklub.

U centru pažnje bio je 120. solunski derbi. Tri minute nadoknade vremena dijelila su Aris od pobjede. Na kraju, nakon prekida dužeg od 20 minuta, meč je završen pobjedom gostiju 1:0.

Aris je poveo u 41. minuti golom Danijela Manćinija. Aris je imao konkretnije napade, više pokušaja i šuteva u okvir gola, ali meč na kraju nije završen.

Zbog upada domaćih navijača u prvom minutu nadoknade vremena meč je prekinut iz sigurnosnih razloga.

Navijači su probili zaštitnu ogradu i upali na teren, palili su baklje, a jedna osoba je iznesena sa terena na nosilima. Mečevi u Grčkoj igraju se bez navijača gostujućih ekipa, a derbi mečeve sude sudije iz inostranstva.

Više od 20 minuta trajao je prekid, tribine su ispražnjene a igrači su se na kraju vratili da odigraju preostale tri minuta utakmice.

Upad navijača na teren pogledajte ovdje.