Šok za Dinamo: Rijeka prošetala Maksimirom za polufinale Kupa

Rijeka pokorila Maksimir. gol.hr

E. Ćosić

1.12.2021

Fudbaleri Dinama završili su ovosezonsko takmičenje u Kupu Hrvatske. "Modri" su danas šokantno na svom Maksimiru izgubili od Rijeke rezultatom 3:1, te su nastup u ovom takmičenju okončali već u četvrtfinalu.

Nakon dobrog otvaranja "Modrih", Rijeka je u razmaku od samo dvije minute (27. - 29.) postigla dva brza pogotka. Prvo je Jorge Obregon doveo goste u vodstvo u 27. minuti, da bi Josip Drmić udvostručio prednost samo dvije minute kasnije.

Dinamo se u život vratio preko rezerviste Marka Tolića, ali je pitanje pobjednika riješio Robert Murić u 93. minuti.

Bh. reprezentativci Luka Menalo i Amer Gojak su igrali od prve minute. Menalo je odigrao cijelo prvo poluvrijeme, dok je Gojak izašao u 61. minuti.