TURSKI KUP

Rahmanović strijelac u trijumfu Konjaspora, utakmicu obilježio sportski potez domaćeg tima

Jedan igrač gostiju je ležao, pa su igrači Vanspora protestvovali kod glavnog sudije i tražili da poništi gol

Rahmanović se uspisao u listu strijelaca. Printscreen

M. K.

2.12.2021

U Kupu Turske Konjaspor je s 3:1 savladao Vanspor i prošao u narednu rundu.

Treći gol za domaći sastav postigao je nekadašnja zvijezda Premijer lige BiH i povremeni reprezentativac BiH, Amar Rahmanović.

Inače, scena koja se desila u 33. minuti utakmice ostat će nešto po čemu će ovaj duel Kupa biti upamćena.

Tada je Rahmanović u jednom napadu pokušao ubaciti loptu s desne strane u sredinu, a nju je u gol skrenuo defanzivac Vanspora, pa je Konjaspor poveo s 1:0. U međuvremenu tokom te akcije jedan igrač gostiju je ležao, pa su igrači Vanspora protestvovali kod glavnog sudije i tražili da poništi gol jer nije ispoštovan fer-plej.

A onda su igrači Konjaspora uradili potez koji nije dugo viđen. Pustili su Vanspor da postigne gol za izjednačenje.

Ipak, u nastavku meča Konjaspor preko Alpera Uludaga stiže do novog vodstva od 2:1, a Rahmanović je za konačnih 3:1 pogodio u 76. minuti.