Pobjeda "Čekićara" u londonskom derbiju

Bouen strijelac drugog gola za "Čekićare". AFP

4.12.2021

Otvaranje 15. kola engleske Premijer lige ponudilo je okršaj gradskih rivala Vest Hema i Čelzija, te pravi spektakl.

Slavili su "Čekićari" poslije velikog preokreta s 3:2, nakon što su prethodno dva puta gubili.

"Plavce" je u vodstvo doveo Tijago Silva (Thiago) u 28. minuti, a izjednačio je Manuel Lanzini iz penala u 40.

Do odlaska na odmor gosti su ponovo poveli, a strijelac je ovaj put bio asistent kod prvog gola Mejson Maunt (Mason Mount).

Ipak, domaći su se u nastavku susreta uspjeli vratiti, a poravnali su u 56. minuti preko Džeroda Bouena (Jarrod Bowen).

Potpuni preokret uslijedio je u 87. minuti kada je na asistenciju Majkla Antonija (Michal Antonio) pobjedu Vest Hemu donio Artur Masuaku (Arthur).

Lideru Čelziju to je bio tek drugi ovosezonski poraz, a četvrtoplasiranom Vest Hemu osma pobjeda.