Bajernu pripao najveći njemački derbi, Levandovski igrač odluke

Trijumf Bavaraca u Dortmundu

Levandovski: Dvostruki strijelac. AFP

4.12.2021

U najvećem njemačkom derbiju, odigranom večeras na Signal Iduna Parku u sklopu 14. kola Bundeslige, Bajern Minhen je savladao Borusiju Dortmund s 2:3.

Domaći su poveli već u 5. minuti golom Juliana Brandta, a već u 9. poravnanje gostima donio je Robert Levandovski (Lewandowski).

Igrala se 44. minuta kada je Kingsli Koman (Kingsley) zabio za preokret i vodstvo Bajerna.

Dortmund se vratio u igru na otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 48. minuti, a za 2:2 pogodio je Erling Haland (Haaland).

Trenutak odluke desio se u 77. minuti. Gostima je sviran penal nakon što je Mats Humels (Hummels) igrao rukom, a siguran s bijele tačke bio je Levandovski.

Bajern je tako ostao na prvom mjestu, ali povećao svoju prednost nad drugoplasiranim Dortmundom na četiri boda.