Džeko i Krunić upisali poraze, debakl Bešiktaša u Dortmundu

Plasman u osminu finala obezbjedile su ekipe Reala, Mančester sitija, PSG-a, Liverpula, Atletika, Ajaksa, Sportinga i Intera

Džeko na večerašnjem susretu u Madridu. AFP

Piše: M. K.

7.12.2021

Šest preostalih utakmica posljednjeg 6. kola grupne faze Lige prvaka u grupama B, C i D odigrano je večeras širom Evrope.

Plasman u osminu finala obezbjedile su ekipe Real Madrida, Mančester sitija, PSG-a, Liverpula, Atletika, Ajaksa, Sportinga i Intera.

Edin Džeko je sa Interom gostovao Real Madridu te igrao utakmicu za prvo mjesto u grupi, jer oba tima ranije su izborila plasman u osminu finala.

Real je na kraju slavio s 2:0 golovima Tonija Krosa (Kroos) i Marka Asensija (Marco Asensio). Naš napadač igru je napustio pola sata prije kraja.

Krunićev Milan trebao je pobjedu protiv starog evropskog rivala Liverpula.

Poveli su "Rosoneri" preko Tomorija u 29. minuti, da bi nekoliko minuta kasnije poravnao Salah na 1:1. Ipak, "Redsi" stižu do pobjede preko Origija u 55. minuti meča. Krunić je igrao do 83. minute kada ga je zamijenio Bakajoko (Bakyoko).

Težak poraz doživjela je ekipa Bešiktaša kod Borusije gdje je poražena s čak 5:0. Pjanić zbog povrede nije bio u konkurenciji za ovaj meč.

Šahtar - Šerif 1:1.

U Evropsku ligu plasirali su se Lajpcig, Porto, Borusija i Šerif.

TOK UTAKMICA

90+3. - Poravnao je Šerif preko Nikolova na 1:1.

90+2. - Atletiko sad vodi 0:3 pogotkom De Paula!

90. - GOOL! I Atletiko je podebljao vodstvo na 2:0 golom Angela Koreje (Correa).

87. - Blizu pobjede je Šahtar.

81. - GOOL"Petarda" u Dortmundu! Vode domaći 5:0 drugom pogotkom Halanda.

79. - I Real je blizu pobjede! Vode 2:0, strijelac je Marko Asensio (Marco).

79. - GOOL! Smanjio je Sporting na 4:2 golom Tabate.

75. - Vendel (Wendell) je pocrvenio kod Porta koji će biti još jedna ekipa u nizu večeras koja će meč završiti s 10 igrača.

75. - Borusija i Ajaks jedine su ekipe trenutno koje su nadomak osvajanja tri boda. Šanse Milana da izbori drugu fazu sve su manje. Atletiko je blizu osmine finala.

69. - Borusija gazi turski tim, sada je 4:0 za "Milionere"! Strijelac je Erling haland (Haaland).

68. - I Atletiko je sada s 10 igrača, isključen je Janik Karasko (Yannick Carrasco).

64. - Inter će utakmicu završiti s 10 igrača, pocrvenio je Nikolo Barela (Nicolo Barella).

Krunić u duelu sa Salahom. AFP

60. - Nakon sat igre u Madridu, igru je napustio Edin Džeko, zamijenio ga je Aleksis Sančez (Alexis Sanchez).

62. - GOOL! Nastavljena je kiša golova u Amsterdamu, sada je 4:1, strijelac je Berguis (Berghuis).

58. - Blizu pobjede je Ajaks koji sad vodi 3:1 golom Neresa.

55. - GOOL! Origi dovodi Liverpul u vodstvo 1:2 u Milanu!

55. - GOOL! Vodi i Atletiko u Portu golom Grizmana (Griezmann). Ovaj rezultat odgovara Milanu pod uslovom da "Rosoneri" savladaju Liverpul.

53. - GOOL! Prvi gol u nastavku postiže Borusija protiv Bešiktaša. Sada je 3:0 za domaće!

52. - Nema pogodaka u prvim minutama drugog dijela.

46. - Nastavljene su utakmice, neizvjesno je u grupi B.

45. - Okončano je prvo poluvrijeme na šest mečeva, golova nema jedino u Portu.

45. - Sa igračem manje ostao je Bešiktaš jer je pocrvenio Velinton (Welinton). Marko Rojs (Marco Reus) dovodi Borusiju u vodstvo 2:0 pogotkom s bijele tačke.

43. - Gol i u Kijevu! Domaći vode pogotkom Fernanda.

42. - Ponovo vodi Ajaks! Precizan je bio Entoni (Antony).

37. - GOOL! Poravnanje u Milanu, Salah trese mrežu Milana.

36. - Pogodaka nema još u Kijevu i Portu.

32. - Imao je Liverpul blagu dominaciju na San Siru, ali "Rosoneri" su ti koji vode trenutno.

Tomori slavi gol protiv "Redsa". AFP

29. - Vodi i Milan 1:0 golom Tomorija.

28. - GOOOL!! Vodi Borusija protiv Bešiktaša 1:0, strijelac je Malen.

27. - Za nešto manje od pola sata igre viđena su samo tri pogotka u šest mečeva.

23. - Poravnao je Sporting na 1:1 golom Nune Santosa.

22. - Iako je Inter dominirao od prve minute, Real je bio tim koji je pogodio prvi na ovoj utakmici.

17. - GOOL!! Real je nakon jedne dobre akcije poveo protiv Intera 1:0 pogotkom Tonija Krosa (Kroos).

12. - Na ostalim mečevima nema golova.

9. - GOOL! Ajaks je prvi večeras zatresao mrežu protivnika, Sebastian Haler (Haller) pogađa s bijele tačke za 1:0 protiv Sportinga.

5. - Nema pogodaka u uvodnim minutama.

1. - Počele su utakmice posljednjeg 6. kola Lige prvaka u grupama B, C i D.

Mbape i Mesi su večeras "razbili" sastav Klub Briža. AFP

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos posljednjeg 6. kola Lige prvaka.

Večeras su na rasporedu utakmice u grupama A, B, C i D, a treba napomenuti odmah da su dvije utakmice u grupi A već odigrane.

PSG je ugostio sastav Briža i slavio s 4:1, dok je Lajpcig ugostio Mančester siti, a konačan rezultat ovog meča bio je 2:1 za domaće. Dalje su prošli Siti i PSG, dok je treći Lajpcig osigurao učešće u Evropskoj ligi na proljeće.

Večeras je na rasporedu nekoliko susreta velikana evropskog fudbala, a sastaju se: Milan - Liverpul, Ajaks - Sporting, Borusija Dortmund - Bešiktaš, Porto - Atletiko, Real Madrid - Inter i Šahtar - Šerif.

Nama posebno zanimljivo bit će gostovanje Edina Džeke i društva u Madridu gdje pobjedom mogu do prve pozicije u grupi D, dok će Rade Krunić i Milan ugostiti raspucani sastv Liverpula i tražiti pobjedu, te čekati poraz Porta od Atletika.

Treneri Karlo Anćeloti (Carlo Ancelotti) i Simone Inzagi (Inzaghi) odlučili su se za startnih 11, a od prve minute kreće i naš napadač Edin Džeko.

Sastavi Reala i Intera izgledaju ovako:

REAL MADRID: Kurtoa (Courtois), Mndi (Mendy), Alaba, Eder Militao, Karvahal (Carvajal), kros (Kroos), Kazemiro (Casemiro), Modrić, Rodrigo (Rodrygo), Vinisijus Žunior (Vinicius JuniorI i Jović.

INTER: Handanović, Bastoni, Škriniar, Diambrosio (D'Ambrosio), Perišić, Čalhanoglu (Calhanoglu), Brozović, Barela (Barella), Damfriz (Dumfries), Martinez i Džeko.