BUNDESLIGA

Težak poraz Herte u Majncu, Keln slavio u Volfsburgu

Arminija je ugostila Bohum i upisala pobjedu 2:0 golovima Masaje Okugave i Patrika Vimera

Težak poraz Herte protiv Majnca. Twitter

M. K.

14.12.2021

Tri utakmice 16. kola njemačke Bundeslige odigrane su u terminu od 20:30 sati, a golova nije nedostajalo.

Arminija je ugostila Bohum i upisala pobjedu 2:0 golovima Masaje Okugave (Masaya Okugawa) i Patrika Vimera (Patrick Wimmer) u 51. odnosno 69. minuti utakmice.

Težak poraz upisala je Herta na gostovanju kod Majnca koji je slavio rezultatom 4:0.

Mrežu gostiju načeo je Li jae Sung (Lee) u 19. minuti, a dalje su redom tresli mrežu gostiju Aleksander Hak (Alexander Hack) u 41, Silvan Vidmer (Widmer) u 49, te Žan Paul Botius (Jean-Paul Boetius) u 79. minuti meča.

Volfsburg je ugostio sastav Kelna, a na kraju je bilo 2:3.

Pogotke za domaće postigli su Lukas Nmeća (Nmecha) u 8. i Vot Veghorc (Wout Weghorst) u 5. minuti meča, dok su za goste strijelci bili Entoni Modest (Anthony Modeste) u 34,  Mark Ut (Uth) u 73. minuti, te ponovo Modeste u 89. minuti kada je i donio pobjedu svom timu.