Vranješ ne miruje: Pogledajte kako je "patosirao" van Dujnena

Susret 15. kola između AEK-a i OFI-ja obilježio bivši reprezentativac BiH

Vranješ napravio pometnju na stadionu u Atini. Screenshot

21.12.2021

Duel 15. kola grčke lige između AEK-a i OFI-ja obilježio je bivši reprezentativac Bosne i Hercegovine Ognjen Vranješ.

Kontroverzni fudbaler je prvo u 14. minuti postigao gol za vodstvo svog AEK-a, ali je OFI uspio preokrenuti i na kraju doći do pobjede. Osim pogotka Vranješ je u centar pažnje stigao sredinom prvog poluvremena kada je, pri rezultatu 1:1, "patosirao" gostujućeg igrača Majka van Dujnena (van Duinen).

Van Dujnen je napravio prekršaj na sredini terena, a kada je AEK-ov fudbaler pokušao brzo izvesti prekid došlo je do naguravanja jer Nizozemac nije dozvolio odigravanje nabrzinu. Potom je Vranješ dotrčao i odgurnuo rivala koji je završio na zemlji.

Vranješ je za ovaj potez dobio žuti karton. Inače, AEK se novim porazom udaljio od prve pozicije. Nakon 15 kola tim iz Atine ima 11 bodova manje od vodećeg Olimpijakosa, prenosi "Mondo".