Juventus bolji od Kaljarija, Atalanta neprecizna iz 17 pokušaja protiv Đenove

Treći meč današnjeg programa, onaj između Udinezea i Salernitane otkazan zbog odluke vlasti Salerna da ne pusti igrače van grada

Ken: Postigao vodeći gol u 40. minuti. twitter

21.12.2021

Odigrane su dvije utakmice današnjeg programa Serije A, Juventus je upisao domaću pobjedu nad Kaljarijem (2:0), dok su bez golova odigrali Đenova i Atalanta. Treći meč današnjeg programa, onaj između Udinezea i Salernitane je otkazan, jer su vlasti Salerna zabranile igračima izlazak iz grada zbog koronavirusa.

Juventus je do pobjede nad Kaljarijem došao na krilima golova Mojze Kena (Moise Kean) u 40. minuti i Federika Bernardeskija (Federico Bernardeschi) u 83. minuti.

Zanimljivo da je u drugom meču večeri Atalanta uputila čak 17 šuteva na gol, ali nije uspjela postići pogodak, te se ekipa Đian Pjera Gasperinija (Gian Piero) morala zadovoljiti samo jednim osvojenim bodom.