PREMIJERŠIP

Čelzi nakon preokreta odnio bodove iz Birmingema

Pobjedom nad Aston Vilom 1:3 Čelzi se definitivno vratio u igru za naslov prvaka

"Plavci" osvojili nova tri boda. AFP

M. K.

26.12.2021

Još jedna utakmica iz današnjeg programa 19. kola Premijeršipa odigrana je večeras u Birmingemu.

Ekipi Aston Vile gostovao je Čelzi i odnio sva tri boda sa "Vila Parka slavivši rezultatom 1:3.

Poveli su domaćini autogolom Risa Džejmsa (Reece James) u 28. minuti, ali su gosti preko Žorgninja (Jorginho) u 34. minuti (penal) i Romelua Lukakua u 56. minuti utakmice, uspjeli preokrenuti na 1:2. Pobjedu 1:3 potvrdio je Žorginjo novim golom s bijele tačke u sudijskoj nadoknadi.

Ovom pobjedom Čelzi se definitivno vratio u igru za naslov prvaka s 41 bodom, šest manje od lidera Mančester sitija, dok je Aston Vila ostala na sredini tabele.