Okršaj Čelzija i Liverpula okončan bez pobjednika

Utakmica koja je obilovala šansama na obje strane okončana je rezultatom 2:2

Salah proslavlja gol protiv Čelzija. AFP

M. K.

2.1.2022

Veliki derbi engleskog fudbala odigrali su večeras Čelzi i Liverpulu Londonu u okviru 21. kola Premijeršipa.

Utakmica koja je obilovala šansama na obje strane okončana je rezultatom 2:2, uz fantastično prvo poluvrijeme.

Prvi su do gola stigli gosti preko Manea (Sadio Mane) u 9. minuti, a već u 26. imali su 0:2 zahvaljujući pogotku Mohameda Salaha.

Nisu se aktuelni prvaci Evrope predavali, a do kraja prvog dijela poravnali su na 2:2.

U 42. minuti Mateo Kovačić lijepim golom smanjuje na 1:2, da bi samo nekoliko minuta kasnije bilo 2:2, a strijelac je bio Kristijan Pulišić (Christian Pulisic).

Nastavak donosi nešto tvrđu utakmicu u kojoj su oba tima imala svoje šanse, ali se rezultat nije više mijenjao.