Šokantan poraz Junajteda, Vulverhempton slavio na Old Trafordu

Prvi izgubljeni meč Ralfa Rangnika na klupi "Crvenih đavola"

Ronaldo: Novi kiks "Crvenih đavola". AFP

3.1.2022

Mančester junajted je u susretu 21. kola engleske Premijer lige pretrpio šokantan poraz od Vulverhemptona, koji je slavio na Old Trafordu s 0:1.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo gostima, koji su dva puta ozbiljno zaprijetili preko Nelsona Semada i Raula Himeneza (Jimenez).

Junajted je najbolju priliku propustio u 68. minuti, kada je pokušaj Brune Fernandeša (Fernandes) završio na prečki gola gostiju.

Gosti su također u 75. minuti zatresli okvir gola. Pokuašao je Romana Saisi (Romain Saiss) iz slobodnjaka i pogodio prečku.

Trenutak odluke desio se u 82. minuti, kada je loptu iza leđa Davida De Hee (De Gea) smjestio Žoao Mutinjo (Joao Moutinho).

Imali su domaći priliku stići do izjednačenja u 95. minuti, ali je pokušaj Fernandeša odbranio Hoze Sa (Jose).

To je bio prvi izgubljen meč Ralfa Rangnika (Rangnick) od dolaska na klupu "Crvenih đavola". Prethodno nije poražen na osam utakmica.

Junajted je s ovim porazom ostao na sedmom mjestu i ima 31 bod, dok je Vulverhempton odmah iza, na osmoj poziciji s 28 bodova.