Valensija se požalila na suđenje protiv Reala: Poručila da se pljačka u Madridu ponavlja, aludirajući na popularnu seriju

U Netflixovoj hit seriji "La Casa de Papel" glavni likovi prvo pljačkaju špansku tvornicu novca, a potom i Centralnu banku smještene u Madridu

Valensija i La Casa de Papel. avaz

9.1.2022

Fudbaleri Valensije su u okviru 20. kola španske La Lige zabilježili poraz na gostovanju kod Real Madrida rezultatom 1:4. "Šišmiši" sa Mestalje su nezadovoljni suđenjem, naročito detaljem iz 41. minute kada je dosuđen kazneni udarac za "Kraljeve" koji je Karim Benzema pretvorio u gol za vodstvo.

Iz Valensije su poručili da su opljačkani. Na zvaničnom Twitter nalogu su poručili da se krađa ponavlja, a označen je Twitter profil popularne serije "La Casa de Papel", gdje su glavni likovi opljačkali prvo državnu tvornicu novca, a potom i Centralnu banku Španije u Madridu.

Pljačkaši su nosili crvene kombinezone i masku Salvadora Dalija, poznatog španskog slikara, dizajnera i pisca.

- Pljačka u Madridu počinje da se pomalo ponavlja - napisali su iz Valensije.

Objava "Šišmiša" na Twitteru. screenshot

Sporni detalj i penal iz 41. minute napravljen na Kazemiru (Casemiro) pogledajte na LINKU.