Druga utakmica zaredom da PSG nije dobio

Kilijan Mbape vodio najveću bitku. TWITTER

I. Ćosić

9.1.2022

U okviru 20. kola Ligue 1 veliki derbi Francuske između Liona i PSG-a završen je bez pobjednika, 1:1.

Maurisio Poketino (Mauricio Pochettino) nije mogao da računa na veliki broj igrača, između ostalih na Lionela Mesija (Messi), Nejmara (Neymar), Di Mariju i Ašrafa Hakimija (Achrof). Kod Liona nije bila ništa bolja situacija, obzirom da im je nedostajalo sedam fudbalera.

Domaćin je poveo u 7. minuti golom Lukasa Pakete (Lucasa Paquetea), a konačni rezultat postavio je Tilo Kerer Thilo Kehrer u 76. minuti.

Tako je PSG spasio bod iako je protiv Liona dominirao posjedom lopte (69:31 posto), zatim na udarcima na gol (15:11), te kornerima (7:2).

Ovo je druga utakmica zaredom da PSG nije dobio, ali je uprkos tome nedodriljiv na vrhu tabele s 11 bodova više od prvih pratitela Nice i Marseja. Lion je na 11. mjestu.