LA LIGA

Rafa Mir spektakularnim golom donio pobjedu Sevilji

Bila je ovo šesta uzastopna pobjeda izabranika Lopetegija u međusobnim mečevima sa ekipom iz Madrida

Rafa Mir: Gol koji se rijetko viđa. TWITTER

I. Ćosić

9.1.2022

U 20. kolu La Lige fudbaleri Sevilje savladali su Hetafe minimalnim rezultatom 1:0, a meč je obilježio spektakularan gol Rafe Mira.

Bila je ovo šesta uzastopna pobjeda izabranika Lopetegija u međusobnim mečevima sa ekipom iz Madrida, a junak trijufma je Rafa Mir, koji je postigao jedan od najljepših golova u svojoj karijeri.

Igrao se 22. minut kada je sa desne strane ubacio Lukas Okampos, a Mir je petom poslao loptu kroz noge Stefanu Mitroviću.

U nastavku meča igrači Hetafea su pokušali na raznorazne načine da izjednače, ali je mreža Sevilje i dalje mirovala.

Tim Lopetegija izgleda sjajno ove sezone, a na 20 mečeva primili su 13 golova. Andalužani su prišli Real Madridu na pet bodova zaostatka, a imaju i meč manje. Hetafe je 16. i oni će se u nastavku boriti za opstanak.