Junajted golom Mektomineja pobijedio Aston Vilu

U 4. kolu FA kupa u februaru igraju protiv Midlzbroa

Mektominej: Postigao gol za euforiju na Old Trafordu. AFP

I. Ćosić

10.1.2022

Mančester junajted plasirao se u narednu rundu FA kupa nakon što je na Old Trafordu pobijedio Aston Vilu minimalnim rezultatom, 1:0.

Domaća ekipa, koju vodi Ralf Ragnik (Ragnick), do pobjede je došla golom Skota Mektomineja (Scot McTominay) u 8. minuti, a nakon toga "Crveni đavoli" sve do same završnice nisu postojali na terenu.

Par minuta kasnije Oli Votkins (Ollie Watkins) je u velikoj šansi pogodio stativu, a nešto kasnije je imao još jednu dobru priliku, ali je zakasnio na ubačaj.

Gosti su u drugom poluvremenu zabili dva gola, ali su oba bila poništena zbog ofsajda.

Mančester je pred kraj susreta imao manje od 40 posto posjeda lopte, ali gosti terensku inicijativu nisu uspjeli pretvoriti u gol. U 4. kolu FA kupa u februaru igrat će protiv Midlzbroa.