Real u sjajnoj utakmici nakon produžetaka savladao Barcu za finale Superkupa

Centralni fudbalski događaj dana, gdje će na klupi katalonskog giganta u okviru "El Clasica" debitovati legendarni Ćavi

Real Madrid. AFP

Piše: I. Ćosić

12.1.2022

U okviru polufinala Superkupa Španije Real Madrid je pobijedio Barcelonu u "El Klasiku" poslije produžetaka rezultatom 3:2.

Gledali smo prilično sadržajnu utakmicu tokom prvih 90 minuta, po dva gola na obje strane, a mogli smo ih vidjeti još.

Sve je počelo golom Vinisijusa u 25. minutu. Karim Benzema je na sjajan način oduzeo loptu neopreznom Busketsu na polovini terena, povukao kontru i pravovremno uposlio brazilskog ofanzivca, koji je pobjegao Arauhu i rutinski matirao Ter Štegena.

Na prvo izjednačenje katalonskog giganta čekalo se do 41. minute kada je Luk de Jong uz mnogo sreće zatresao mrežu Reala. Dembele je ubacio oštru loptu u peterac, a tamo je Militao pokušao da interveniše, ali je pogodio u nogu De Jonga, a lopta je prevarila Kurtou.

Ter Štegen je odbranio prvi pokušaj Benzeme, ali je potom povratnu Danija Karvahala odbio pravo na nogu neometanog Francuza za novo vodstvo ekipe Karla Ančelotija.

Činilo se tada da Real privesti posao kraju. Ćavijev tim nije djelovao kao da je sposoban za još jedan povratak, ali je u 83. minutu dokazao suprotno.

Poslije uigrane akcije iz kornera, Đordi Alba je poslao dobar centaršut na peterac, gdje je Ansu Fati iskoristio uspavanost Realove odbrane i glavom zahvatio loptu i odveo meč u dodatnih 30 minuta.

Tamo je presudan momenat viđen u 98. minuti. Imao je Real kontru četiri na dva, Rodrigo je uposlio Valverdea u srcu šesnaesterca, a Urugvajac savladao Ter Štegena.

TOK UTAKMICE

120+2. - KRAJ! Real u sjajnoj utakmici nakon produžetaka savladao Barcu za finale Superkupa

121+1. - Veliki promašaj Rodriga. Imao je čistu priliku ispred gola Ter Štegena, ali je šutirao neprecizno pored desne stative.

120. - Igrat će se još dvije minute nadoknade.

119. - Loš prijem lopte Benzeme u kontranapadu Reala. Osjeti se umor na francuskom napadaču.

118. - Nenamjeran sudar Depaja i Valverdea. Bit će uredu i s jednim i drugim.

113. - Nešto sporiji tempo na utakmici, baš ono što je želio Anćeloti ulaskom Kamavinge.

109. - Ćavi iznenadio izmjenom. Izašao Ezalzuli koji je u igru ušao na poluvremenu, zamijenio ga je Jutgla.

109. - Vinijus zbog povrede napustio igru. Na terenu je Kamavinga.

109. - Sjajna prilika za Barcelonu. Šutirao je Ezalzuli malo pored lijeve stative.

106. - Počeo drugi produžetak, ističe vrijeme za Ćavijeve igrače.

105. - Kraj prvog produžetka, Real blizu da postane prvi finalista Superkupa.

105. - Minut nadoknade.

104. - Barcelona je izvela deveti korner, ali Lukas Vaskez je uspješno intervenisao i izbio loptu što dalje od gola.

101. - Dembele je pokupio odbijanac i uputio obećavajući pokušaj. Lopta je išla u lijevu stranu gola, ali Kurtoa je zaustavlja sa sjajnom odbranom.

98. - Valverde je dobio žuti karton zbog skidanja dresa prilikom proslave gola.

98. - GOOOOOOOOOOOOOL! Ubitačna kontra Reala, Valverde vratio vodstvo "Kraljevima" nakon asistencije Rodriga.

96. - 50-50% posjed lopte.

92. - Novi korner za Barcelonu. Na utakmici su izveli 7, dok je Real izveo svega jedan korner.

91. - Vaskez zamijenio Carvahala. Anćelotiju ostale još tri izmjene.

91. - Počeo prvi produžetak

90. - Kraj regularnog dijela utakmice. Idemo u produžetke.

90. - Igrat će se dvije minute sudijske nadoknade.

84. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Fati! Španski reprezentativac uhvatio odbranu Reala na spavanju nakon što je Alba centrirao.

83. - Modrić završio nastup, Anćeloti poslao u igru Valverdea.

78. - Depaj i Niko ulaze u igru umjesto Gavija i Alveša.

75. - Žuti karton Kasemira.

74. - Toni Kros izvodi prvi korner za Real večeras, ali bez opasnosti.

72. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Benzema pogodio za novo vodstvo Reala.

69. - Sjajni Benzema pronalazi rješenje i prostor, ali pogađa samo stativu. Ter Štegen je bio savladan.

68. - Meč je završio i Marko Asensio. Brazilac Rodrigo će na teren.

66. - Ansu Fati ulazi u igru umjesto Luka de Jonga.

61. - Vinisijus se spetljao ispred gola Ter Štegena nakon što je htio petom uposliti Benzemu i tako je upropastio ozbiljnu priliku "Kraljevskog kluba".

55. - Sjajna igra Dembela. Pedri je ubacio loptu za De Jonga, neko od igrača Reala je to odbio glavom, ali tačno na volej Dembelea. Lopta je prošla malo pokraj gola.

51. - Žuti karton za Danija Alveša.

50. - Barcelona otvorila bolje poluvrijeme.

49. - Šut Pedrija prolazi malo pored stative. Modrić zakasnio da napravi blokadu.

46. - Ezalzuli i Pedri su ušli u igru umjesto Toresa i F. De Jonga.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme.

45. - Poluvrijeme: De Jong poništio gol Vinisijusa.

42. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Luk de Jong vratio Barcelonu u igru i postigao izjednađujući gol.

38. - Ter Štegen bez problema brani šut Asensija.

33. - Odličan period za katalonski klub.

32. - Nova prilika za Ćavijeve izabranike i nova odbrana Kurtoe. Ponovo je šutirao L. De Jong.

30. - Ozbiljna prilika za Barcelonu, ali brani Kurtoa. Glavom je šutirao L. De Jong.

25. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Sjajni Vinisijus je pogodio za vodstvo Reala.

23. - Žuti karton Ferana Toresa.

19. - Najbolja šansa na utakmici. Sjajna kontra Reala koja je počela od golmana, ali Asensio još uvijek nije namjestio nišanske sprave.

18. - Barcelona je izvela dva kornera za kratko vrijeme, ali bili su bezopasni. Prvi je izveo Tores, dok drugi Dembele.

13. - Arauho može nastaviti.

12. - Lagani šut Viniusa brani Ter Štegen. Ukazuje se pomoć povrijeđenom Arauhu.

8. - Novi neprecizan šut Reala. Pokušao je Marko Asensio.

3. - Prvu priliku na utakmici stvorio je Real preko Asensija i Benzema. Neprecizan je bio francuski napadač, lopta je otišla daleko preko gola.

1. - Počela je utakmica na King Fahd stadionu!

King Fahd stadion. Twitter

Dobro došli na tekstualni prijenos utakmice polufinala španskog Superkupa između Barcelone i Real Madrida. Utakmica s posebnim fokusom igrat će se na King Fahd (Rijad) stadionu u Saudijskoj Arabiji. Centralni fudbalski događaj dana, gdje će na klupi katalonskog giganta u okviru El Klasika debitovati legendarni Ćavi (Xavi).

Glavni sudija je Manuera Montero iz Španije. Poznati su i početni sastavi timova.

Barcelona: Ter Štegen (Stegen), Dani Alveš (Alves), Pike (Pique), Arauho (Araujo), Žordi Alba (Jordi), Buskets (Busquets), Gavi, F. De Jong, Feran Tores (Ferran Torres), Dembele, L. De Jong

Real Madrid: Kurtoa (Courtois), Karvahal (Carvajal), Militao, Naćo (Nacho), Mendi (Mendy), Kasemiro (Casemiro), Modrić, Kros (Kroos), Asensio, Vinisijus (Vinicus), Benzema