PLAVCI RUTINSKI

Čelzi preko Totenhema do finala Liga kupa

Na Vembliju će se boriti za ukupno šesti pehar u Liga kupu, prvi poslije sedam godina.

Čelzi bolji od Totenhema. AFP

I. Ćosić

12.1.2022

Čelzi je prvi finalista Liga kupa Engleske. Poslije pobjede na Stamfor Bridžu protiv Totenhama u prvom meču 2:0, Plavi su dobili i revanš na strani minimalnim rezultatom, 1:0. Tako su duplom pobjedom izborili priliku za trofej u kojem čekaju boljeg iz duela Liverpul i Arsenal.

Nakon odlične prilike koju je propustio Romelu Lukaku u 12. minuti susreta, najvažniji momenat na utakmici dogodio se šest minuta poslije. Na korner Mejsona Maunta (Mason Mount), Antonio Ridiger (Rudiger) je sjano skočio u šesnaestercu i zakucao loptu u mrežu.

Ekipa Tomasa Tuhela (Thomas Tuchel) kontrolisala je dešavanja na terenu, pa je Totenhem na utakmici imao samo jednu pravu priliku. Nju je imao Emerson Rojal (Royal) u 60. minuti kada je dobro reagovao golman gostujućih Kepa.

Mreža Čelzija se zatresla nakon udarca Lukasa Mure (Lucas Moura), ali gol nije priznat zbog ofsajd pozicije.

Ekipa Antonija Kontea (Conte) je propustila šansu da plasmanom u finale dođe na korak do toliko čekanog trofeja. Čelzi će se na Vembliju boriti za ukupno šesti pehar u Liga kupu, prvi poslije sedam godina.