AFRIČKI KUP NACIJA

Kamerun ubjedljivim rezultatom slavio protiv Etiopije

Ovom pobjedom domaćin turnira je prvi u grupi, te su tako osigurali prolaz u narednu fazu takmičenja

Kamerun: Osigurao plasman u naredni krug takmičenja. AFP

I. Ćosić

13.1.2022

Kamerun, domaćin Afričkog kupa nacija, ubjedljivo je savladao reprezentaciju Etiopije rezultatom 4:1 u okviru drugog kola Grupe A.

Poveli su gosti golom Dava Hotese (Dawa Hotessa) već u četvrtom minutu, ali je samo četiri minuta kasnije izjednačio fudbaler Liona Karl Toko Ekambi za 1:1. Ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Preokret kao i u prvoj utakmici donio je kapiten Vensan Abubakar (Vincent Aboubakar). Postigao je dva gola u rasponu od samo dva minuta (u 53. i 55.) za 3:1.

Konačan rezultat, 4:1, za Neukrotive lavove postavio je svojim drugim golom na utakmici Karl Toko Ekambi.

Ovom pobjedom domaćin turnira je prvi na Afričkom kupu nacija obezbijedio plasman u narednu rundu takmičenja. Kamerun ima maksimalnih šest bodova, druga je selekcija Zelenortskih ostrva sa tri boda, dok Burkina Faso i Etiopija nemaju bodova.