SERIJE A

"Rosoneri" propustili priliku da preuzmu tron: Šokantan poraz Milana na San Siru

Igrao se peti minut nadoknade kada je Gjasi šokirao i postigao gol

Milan: Poraz koji boli. AFP

I. Ć.

17.1.2022

U okviru 22. kola Serije A fudbaleri Milana su na San Siru napravili ogroman kiks porazom od Specije rezultatom 2:1.

Milan predvođen Zlatanom Ibrahimovićem napravio je veliki broj prilika u prvom poluvremenu.

Teo Hernandez (Theo) je promašio penal u 45. minutu, ali ipak se posrećilo domaćinu, koji je odmah nakon toga postigao gol za vodstvo.

Leao je zatresao mrežu u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena.

Na iznenađenje svih u 64. minutu Specija je izjednačila golom Agudele. Milan je nakon toga dodao "gasa" kako bi stigao do drugog gola i novog vodstva, ali to se na kraju nije dogodilo.

Da bude gore po njih, igrao se peti minut nadoknade kada je Gjasi šokirao San Siro i postigao gol za Speciju. Rezultat je bio 2:1, a do kraja se nije mijenjao.

Rade Krunić je odigrao svih 90 minuta.

Ovim porazom Milan je ostao drugi sa 48 bodova, dva manje od Intera, ali uz utakmicu više. Specija je 14. sa 22 boda, šest više od zone ispadanja.