PREMIJER LIGA

Norvič deklasirao Votford, Sardžent junak "Kanarinaca"

Norvič je večerašnjom pobjedom preskočio Votford na tabeli i tako ih bacio u zonu ispadanja

Norvič se napokon "probudio". Twitter

I. Ć.

21.1.2022

Norvič siti stigao je do velike pobjede na gostovanju kod Votforda sa 3:0 u okviru 23. kola Premijer lige Engleske.

Glavno ime susreta bio je 21-godišnji Amerikanac Džoš Sardžent (Joshua Sargent) strijelac prva dva gola u 51. i 72. minuti. Bili su to njegovi prvi golovi u prvenstvu otkako je stigao iz Njemačke, iz ekipe Verder Bremena.

Tačku na ovu utakmicu postavio je Jural Kucka, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu, a u 91. minutu postigao autogol.

Ovo je bio duel ekipa koje se nalaze u izuzetno lošoj formi. Oba tima su u prošlom kolu prekinuli loš niz od šest uzastopnih poraza u prvenstvu.

Votford je na gostovanju remizirao sa Njukaslom, dok je Norvič savladao Everton, što je natjeralo "Karamele" da otpuste Rafaela Beniteza.

Norvič je večerašnjom pobjedom preskočio Votford na tabeli i tako ih bacio u zonu ispadanja. Votford u narednom kolu gostuje Barnliju, dok Norvič gostuje Vulvsima.