LA LIGA

Real u sudijskoj nadoknadi izbjegao blamažu i spasio se poraza

Igrao se drugi minut sudijske nadoknade kada je na oduševljenje svih na stadionu Eder Militao pogodio za konačnih 2:2

Luka Modrić: Strijelac protiv Elčea. Twitter

I. Ć.

23.1.2022

U okviru 22. kola španske La Lige na Santiago Bernabeu Real Madrid je izbjegao blamažu i na kraju remizirao s ekipom Elčea (2:2).

Podsjećamo, tokom sedmice u osmini finala Kupa kralja Španije Elče je također imao vodstvo protiv "Kraljevskog kluba" s igračem više, ali su Madriđani uspjeli preokrenuti i plasirati se dalje.

Benzema promašio jedanaesterac

I danas je izgledalo da će Elče napraviti pravu senzaciju i pobijediti Real na njihovom terenu, ali to se nije desilo.

Izabranici Karla Anćelotija (Carlo Ancelotti) mučili su se s realizacijom napada tokom utakmice. Da stvar bude gora po njih, Karim Benzema je u 33. minuti promašio jedanaesterac.

Statistički gledano, Madriđani su u svim segmentima bili bolji rival, što je svakako bilo za očekivati.

U finišu prvog dijela, kada se igrao 42. minut Lukas Boje (Lucas Boye) postiže gol za vodstvo Elčea. Tim golom, gosti su sa vodstvom otišli na pauzu.

Igrao se 76. minut kada je Pere Mila (Milla) povećao prednost Elčea i utišao Santiago Bernabe.

Modrić i Militao spasili Real

Kada je izgledalo da će se ući u nešto mirniju završnicu za Elče, "Kraljevski klub" dobija još jedan penal. Ovoga puta je šutao Luka Modrić, te sigurno realizovao penal za 1:2.

Madriđani su do kraja meča pravili još veći pritisak na odbranu Elčea, a u samom finišu susreta, kada se igrao drugi minut sudijske nadoknade, na oduševljenje svih na stadionu, Eder Militao pogađa za konačnih 2:2.

Anćeloti ne može biti zadovoljan ni remijem, ali obzirom da su imali dva gola zaostatka u 80. minuti susreta, ovaj bod nije toliko loš za Real.