Bavarci u Berlinu zabili četiri gola, a poništena im još dva

Ubjedljiva pobjeda protiv Herte

Sane: Strijelac trećeg gola. AFP

23.1.2022

Fudbaleri Bajern Minhena su u okviru 20. kola njemačke Bundeslige gostovali u Berlinu ekipi Herte i upisali ubjedljivu pobjedu rezultatom 1:4.

Zabili su već u 2. minuti preko Korentina Tolisoa (Corentin Tolisso), čiji je gol poništen zbog ofsajda.

Sve je, pak, bilo čisto u 25. minuti, kada je Francuz ponovo zabio poslije asistencije sunarodnjaka Kingslija Komana (Kingsley Coman).

Na 0:2 je u 45. minuti povisio Tomas Miler (Thomas Muller).

Liroj Sane (Leroy) je u 75. povisio na 0:3, a Serž Gnabri (Serge Gnabry) četiri minute kasnije povećao na 0:4.

Domaći su u 87. minuti postigli utješni gol, a strijelac je bio Jirgen Ekelenkamp (Jurgen Ekkelenkamp).

Postigli su Bavarci i peti gol preko Sanea, ali on je poništen zbog igranja rukom.

Večerašnjom pobjedom, 16. ove sezone, učvrstili su se na prvom mjestu s 49 bodova, što je šest više od Borusije Dortmund na drugoj poziciji.