Furiozna Roma razbila Empoli: Tri puta tresla mrežu u četiri minute

"Vučica" je posao na ovoj utakmici završila tokom prvog poluvremena

Roma: Slomila rivala u prvom poluvremenu. Twitter

I. Ć.

23.1.2022

U okviru 23. kola Serije A fudbaleri Rome pobijedili su Empoli na gostovanju rezultatom 2:4.

"Vučica" je posao na ovoj utakmici završila tokom prvog poluvremena.

Izabranici Žozea Murinja (Jose Mourinho) postigli su sve golove za samo 13 minuta, a čak tri puta mreža se tresla u razmaku od svega četiri minuta.

Za goste je prvi pogodio Tejmi Ejbraham (Tammy Abraham) u 24. minuti susreta, nakon čega je uslijedila furiozna igra Rome.

Đanluka Manćini (Gianluca Mancini) postiže gol u 33. minuti, da bi Seržo Oliveira (Sergio Oliveira) u 35. i Nikolo Zaniolo (Nicolo) u 37. minuti završili posao "Vučice" na ovoj utakmici.

Roma se zadovoljila ovim rezultatom, pa je u drugom poluvremenu igrala sa dosta sporijim tempom. Empoli je to iskoristio kako bi ublažio ovaj poraz. Strijelci su bili Andrea Pinamonti u 55. i Nedim Bajrami u 72. minutu za konačnih 2:4.