Fudbalska reprezentacija Ekvatorijalne Gvineje obezbijedila je plasman u četvrtfinale Afričkog kupa nacija pobjedom protiv Malija nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.
U prvom poluvremenu nije bilo previše prilika.
Fudbaleri Malija su češće napadali protivnika i u dva navrata imali situaciju gdje su mogli dobiti jedanaesterac, ali sudija je nakon gledanja VAR-a odlučio da to nije bilo dovoljno da svira na bijelu tačku.
U nastavku susreta viđeno je nekoliko pokušaja sa obje strane, ali mreže su mirovale do isteka regularnog dijela, a zatim i do isteka 120. minuta i meč je odlučen penalima.
Drama na penal raspucavanju je trajala do osme serije.
Santiago Eneme je sjajno pogodio za Ekvatorijalnu Gvineju, a Falaje Sako (Falaye Sacko) je bio tragičar Malija koji se bunio i tražio da se penal ponovo izvede, ali sudija nije prihvatio prigovore da je eventualno golman pobjedničkog tima prije vremena krenuo sa gol-linije.
U okviru četvrtfinala Afričkog kupa nacija Ekvatorijalna Gvineja će igrati protiv reprezentacije Senegala.
Os oitavos de final chegou ao seu fim 🔚
— #TotalEnergiesAFCON2021 🏆 - PT (@CAF_Online_PT) January 26, 2022
Cá está o chaveamento dos quartos de final 👇
Quem estará entre os 4️⃣ finalistas?
𝘼𝙣𝙮𝙤𝙣𝙚 𝙘𝙖𝙣 𝙜𝙚𝙩 𝙡𝙪𝙘𝙠𝙮 | #TotalEnergiesAFCON2021 | #AFCON2021 | @1xbet_ENG pic.twitter.com/GcFp7YEjA2