LIGA KUP PORTUGALA

Sporting pobjedom protiv Santa Klare zakazao finalni okršaj sa Benfikom

Siguran realizator jedanaesterca bio je Pablo Sarabija za 2:1, ispostavit će se i konačnim rezultatom utakmice

Sporting: U finalnom okršaju protiv Benfike. Twitter

I. Ć.

26.1.2022

U okviru polufinala Liga kupa Portugala lisabonski Sporting je savladao na domaćem terenu Santa Klaru rezultatom 2:1.

Igrao se 32. minut susreta kada su fudbaleri Santa Klare poveli golom Linkolna (Lincoln). Ali, nakon tog gola, sve je krenulo loše za njih.

Osam minuta kasnije Mikel Vilanueva (Villanueva) pogađa sopstvenu mrežu i tako vraća Lisabon u igru (1:1).

Da bude situacija gora po Santa Klaru, u 63. minutu Rui Košta (Costa) pravi prekršaj za direktan crveni karton, a domaćini su dobili priliku da sa bijele tačke preokrenu rezultat.

Siguran realizator jedanaesterca bio je Pablo Sarabija za 2:1, ispostavit će se i konačnim rezultatom utakmice. Santa Klara nakon drugog primljenog gola nije mogla da se vrati u susret.

U finalnom okršaju za trofej Sporting će za protivnika imati Benfiku, koja je dan ranije sa istim rezultatom savladala Boavištu.