KVALIFIKACIJE ZA SP

Strašan start: Golman Ekvadora isključen jer je udario Kunju nogom u vrat

Igrao se 15. minut meča kada je golman Ekvadora Aleksandar Dominges neoprezno startovao na Mateusa Kunju

Neoprezan star Domingesa. AFP

I. Ć.

27.1.2022

U okviru 15. kola kvalifikacija za Svjetsko Prvenstvo u Južnoj Americi igraju selekcije Brazila i Ekvadora. Trenutni rezultat u prvom poluvremenu je 0:1 za gostujuću reprezentaciju Brazila, dok su na susretu viđena i dva crvena kartona.

Igrao se 15. minut meča kada je golman Ekvadora Aleksandar Dominges (Alexander Dominguez) neoprezno startovao na Mateusa Kunju (Matheus Cunha) i udario ga nogom u vrat. Nakon što je sudija pregledao VAR, golman je zasluženo dobio crveni karton.

Koliko je uzbudljivo prvo poluvrijeme ove dvije selekcije govori da je viđen gol, te još jedan crveni karton, dok je treći za Alisona Bekera (Alisson Becker) poništen na žuti karton.

Gol na utakmici je pao nešto prije nego što će golman Ekvadora napraviti glupost za crveni karton. U 6. minuti precizan je bio igrač Reala, Kasemiro (Casemiro).

Emersoj Rojal (Royal) dobio je prvi žuti karton na samom početku utakmice, da bi u 20. dobio drugi žuti vrijedan crvenog kartona i isključenja.