EP U FUTSALU

Bh. hakleri porazom od Azerbejdžana okončali nastup na Evropskom prvenstvu

Izabranici Ive Kreze dosta brzo su primili dva gola, u 7. i 11. minuti meča, kada su protivnici poveli 2:0

Naš tim pružio je snažan otpor favorizovanom Azerbejdžanu. UEFA

M. K.

29.1.2022

Futsal selekcija Bosne i Hercegovine danas se oprostila od Evropskog prvenstva utakmicom 3. kola grupne faze, protiv ekipe Azerbejdžana.

Konačni rezultat je bio 4:2 za Azerbejdžan, pa su tako bh. hakleri upisali u treći vezani poraz. U drugom meču naše grupe Španija je pregazila Gruziju sa 8:0.

Izabranici Ive Kreze dosta brzo su primili dva gola, u 7. i 11. minuti meča kada su protivnici poveli 2:0 preko Bolinje (Bolinha) i Eduarda.

Već u 12. minuti uspjeli smo smanjiti preko Anela Radmilovića koji je iskoristio penal.

Felipinjo (Felipinho) u ekipi Azerbejdžana zarađuje isključenje u 31. minuti, da bi minut kasnije Nermin Kahvedžić pogodio za 2:2.

Na žalost, odmah, u 33. minuti, protivnik ponovo vodi, a ovog puta je strijelac Vilela za 3:2, da bi konačnih 4:2 postavio Galo (Gallo) u samom finišu.

Naša selekcija je, podsjetimo, u prva dva kola zabilježila poraze od Španije i Gruzije, te je tako ostala bez četvrtfinala.