Kanađani pobjedom nad Amerikancima napravili veliki korak ka SP

Larin i Adekugbe donijeli velika tri boda domaćinu

Veliki trijumf Kanade. AFP

A. V.

31.1.2022

Fudbalska reprezentacija Kanade napravila je veliki korak prema svom tek drugom plasmanu na Svjetsko prvenstvo nakon što je u susretu 10. kola kvalifikacija zone KONKAKAF u Hamiltonu pobijedila Sjedinjene Američke Države s 2:0.

Kanada je povela golom napadača Bešiktaša Kajla Larina (Cyle) u sedmoj minuti, a konačan rezultat je postavio branič Hatajspora Sem Adekugbe (Sam) u petoj minuti nadoknade.

Amerikanci su tokom susreta imali nekoliko lijepih prilika, veći posjed lopte (64/36), uputili su više udaraca (13/8), te imali više kornera (4/1), no bodove je osvojio domaćin.

Kanada je na vrhu tabele sa 22 boda, četiri više od Sjedinjenih Država, dok je Meksiko treći sa 17 bodova i utakmicom manje. Četvrta je Panama sa 14 bodova.

Tri prve reprezentacije će se kvalificirati na SP, a četvrtoplasirana ekipa ide u interkontinentalno doigravanje.

Kanada je do sada samo jednom nastupila na Mundijalu, 1986. u Meksiku gdje je u grupi upisala tri poraza uz razliku pogodaka 0-5, prenosi Hina.