Nica priredila iznenađenje i izbacila Mesija i PSG iz Kupa Francuske

Susret PSG-a i Nice završen je iznenađujućim rezultatom. AFP

I. Ć.

1.2.2022

Fudbaleri Nice priredili su iznenađenje i plasirali se u četvrtfinale Kupa Francuske jer su kao gosti uspjeli da trijumfuju protiv prošlogodišnjeg osvajača PSG-a, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Nema sumnje da su Parižani u ovom meču bili favoriti.

Od prve minute na terenu je bio Lionel Mesi (Messi), da bi u drugom poluvremenu zaigrao i Kilijan Mbape (Kylian Mbappe), kome je to bio jubilarni 200. meč u dresu "Svetaca".

Izabranici Maurisija Poketina (Mauricio Pochettino) napadali su gostujuću odbranu, međutim, utakmica na Parku Prinčeva završena je poslije 90 minuta igre bez golova, zbog čega je uslijedila penal serija.

Glavno ime u ekipi Nice bio je golman Marcin Bulka. Poljski reprezentativac je prvo odbranio udarac Argentinca Leandra Paredesa, da bi u sedmoj seriji zaustavio i šut Ćavija Simonsa (Xavi).

Gosti su nakon penal serije slavili sa 6:5. Nica će u četvrtfinalu igrati na svom terenu protiv Olimpika iz Marseja, gdje je na zimskom prijelaznom roku stigao i naš Sead Kolašinac.