Lion nakon sjajnog preokreta pobijedio Marsej

Šaćiri: Jedan od junaka Liona. AFP

I. Ć.

1.2.2022

U okviru zaostalog meča 14. kola Ligue 1 u velikom derbiju fudbaleri Liona su na svom terenu savladali fudbalere Olimpik Marseja rezultatom 2:1.

Marsej je porazom ispustio priliku da preuzme drugo mjesto od Nice, dok je s druge strane Lion hvatao posljednji voz u borbi za najelitnije takmičenje za klubove.

Gosti su imali sjajan početak na ovom susretu. Igrao se 10. minut kada su poveli sa 1:0, a strijelac je bio Mateo Genduzi (Matteo Guendouzi), na asistenciju Dimitrija Pajea (Payet).

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao. U nastavku meča, Lion je ganjao povratak u ovaj meč, a kako je vrijeme odmicalo, nade je bilo sve manje.

Ipak, u 76. minutu Đerdan Šaćiri (Xherdan Shaqiri) donosi izjednačenje za 1:1, da bi veliku ulogu imao u 89. minutu, kada je proigrao Musu Dembelea (Moussa), a ovaj postigao pobjednosni gol.

Bh. reprezentativac Sead Kolašinac nije bio u rosteru Marseja za ovaj meč.