ŠPANIJA

Pogledajte sjajan gol Berengera kojim je izbacio Real Madrid iz Kupa Kralja

Atletik Bilbao će u polufinalu igrati sa Betisom koji je sa uvjerljivih 4:0 savladao Real Sosijedad

Berenger junak Baskijaca. Twitter

4.2.2022

Fudbaleri Atletik Bilbaa savladali su sinoć Real Madrid sa 1:0 i izborili polufinale španskog Kupa Kralja. Baskijci su do velike pobjede došli u 88. minuti kada je sjajno pogodio Aleks Berenger (Alex Berenguer).

Bilbao je nešto bolje otvorio utakmicu, zaprijetio je preko Danija Garsije (Garcia) u 10. i 23. preko Ikera Muniana, ali se nije dao savladati golman Reala Tibo Kurtoa (Thibaut Courtois). "Kraljevi" su s druge strane samo jednom zaprijetili u prvoj poluvremenu i to preko Krosa (Toni Kroos), koji nije bio precizan.

Real je prvu pravu priliku imao u 75. minuti, ali je šut Marka Asensija odbranio Julen Agirezgabala (Agirrezabala). I kada se činilo da će utakmica na San Mamesu otići u produžetke, lopta je došla do Berengera, koji se namjestio na lijevu nogu i sjajno pogodio u nebranjeni dio Kurtoinog gola. Isko (Isco) je u petoj minuti nadoknade imao veliku šansu, ali je šutirao preko gola.

Atletik Bilbao će u polufinalu igrati protiv Betisa koji je sa uvjerljivih 4:0 savladao Real Sosijedad.

Sjajan gol Aleksa Berengera pogledajte OVDJE.