Marsej slavio nakon velikog preokreta, Kolašinac debitovao

Marsej: Uvjerljiva pobjeda na domaćem terenu. AFP

I. Ć.

4.2.2022

Završen je susret 23. kola francuske Lige 1 između ekipa Marseja i Anžera rezultatom 5:2. Osim veliko preokreta Olimpika iz Marseja, bh. javnost raduje prvi nastup Seada Kolašinca u novom klubu.

Anžer je u uvodnim minutama susreta zadao ozbiljan udarac za domaćine, te su vodili sa 0:2.

Igrao se 8. minut kada je Angelo Fulgini zatresao protivničku mrežu, da bi samo tri minute poslije Nabil Bentaleb povećao prednost gostiju.

Međutim, nije se dugo čekalo na odgovor Marseja. U redovima domaćih sjajnu noć je imao Arkadiusz Milik, koji je vodio svoju ekipu postignutim het-trikom na utakmici.

Prvi gol je postigao u 18. minuti susreta, da bi tri minute nakon Gerson postigao izjednačujući gol i u potpunosti vratio Marsej na ovom susretu.

Do kraja poluvremena se rezultat nije mijenjao. U nastavku, Marsej je dodatno napadao protivničku odbranu, da bi u 70. i 78. minuti Milik golovima potpuno "razbio" ekipu Anžera.

Tačku na ovu utakmicu stavio je bivši igrač Rome, Čenzig Under (Cengiz) za konačnih 5:2. Sead Kolašinac je u svom prvom meču za Marsej igrao do 64. minute.