Žiru junak Milana u velikoj pobjedi, Džeko odigrao cijeli meč

Žiru: Junak Milana. Twitter

I. Ć.

5.2.2022

U okviru 24. kola Serije A na Đuzepe Meaci Milan je nakon preokreta savladao ekipu Milana rezultatom 1:2. Prvo ime susreta bio je Olivije Žiru (Giroud), koji je postigao dva gola u tri minute za preokret na utakmici.

Gledali smo uzbudljiv meč ove dvije ekipe, a Inter je poveo u 38. minuti susreta nakon kornera.

Centrirao je Hakan Čalhanoglu (Calhanoglu), a lopta se spustila za Ivana Perišića koji sjajno pogađa protivničku mrežu. Gol Perišića pogledajte ovdje

U nastavku susreta dogodio se preokret Milana zahvaljujući dva gola Oliviera Žirua (Giroud).

Prvo je matirao Handanovića u 75. minuti susreta kada je uklizao na ubačenu loptu i tako je smjestio u mrežu. Gol pogledajte ovdje

Samo tri minute kasnije, još jednom pogađa za potpuni preokret "Rosonera" na utakmici. Drugi gol Žirua pogledajte ovdje

U samom finišu susreta Teo Hernandez (Theo) je zaradio crveni karton, ali nije bilo dovoljno vremena da Inter iskoristi igrača više i proba se vratiti u susret.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, pa je tako Milan slavio u "Derbi dela Madonina" rezultatom 1:2.

Bh. reprezentativac i kapiten Edin Džeko odigrao je čitav meč, dok je Rade Krunić priliku dobio s klupe u 80. minuti i pritom zaradio žuti karton.