SERIJA A

Juventus u Bergamu spasio bod u samom finišu

Dosta napeta i neizvjesna utakmica odigrana je u Bergamu što i ne čudi s obzirom na ogroman ulog u ovom meču

Dosta neizvjesna utakmica odigrana je večeras u Bergamu. AFP

M. K.

13.2.2022

Fudbaleri Atalante ugostili su sastav Juventusa večeras u jednom od derbija 25. kola Serije A.

Dosta napeta i neizvjesna utakmica odigrana je na stadionu "Gewiss" u Bergamu što i ne čudi s obzirom na ogroman ulog u ovom meču koji je značio duel dva direktna konkurenta za četvrtu poziciju i mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Oba tima imala su svoje prilike tokom 90 minuta, međutim napadači nisu večeras bili na visokom nivou.

Pogotka nije bilo sve do 76. minute kada je Ruslan Malinovski (Malinovsky) zatresao mrežu Juventusa za 1:0.

Kad su već svi pomislili da bodovi ostaju u Bergamu, ukazao se Danilo koji na asistenciju Dibale (Dybala) trese mrežu Atalante u sudijskoj nadoknadi za konačnih 1:1.