Liverpul slavio u Milanu, Salcburg zaustavio ekipu Bajerna

Poveli su "Redsi"preko Firmina u 75., da bi na 0:2 povisio Salah u 83. minuti utakmice

Džeko je večeras velika prijetnja golu Liverpula. UEFA

Piše: M. K.

16.2.2022

Dvije utakmice osmine finala Lige prvaka odigrane su večeras na stadionima u Milanu i Salcburgu.

Inter, u čijem je sastavu od prve minute bio i Edin Džeko, na "Đuzepe Meaci" ugostio je sastav Liverpula, koji je u ovaj meč ušao kao favorit.

Nakon nešto više od 90 minuta rezultat je glasio 0:2 za Liverpul. Poveli su gosti preko Firmina u 75., da bi na 0:2 povisio Mohamed Salah u 83. minuti.

Džeko je odigrao dijeli meč.

U ulozi velikog favorita ekipa Bajerna je doputovala u Salcburg, međutim domaći su pružili sjajan otpor.

Poveo je austrijski tim u 21. minuti golom Adamua, a taj rezultat je stajao do 90. minute kada je Kingsli Koman (Kingsley Coman) pogodio za 1:1.

TOK UTAKMICA

Kraj!

90. - GOOOOL!!! Koman pogađa za 1:1 u Salcburgu!

86. - Finiš meča u Milanu. Milner je zamijenio Tijaga u Liverpulu.

83. - GOOOOOLL!! Salah donosi "Redsima" velikih 0:2!!!

82. - Engleski tim je pred važnom pobjedom.

80. - Salcburg pred senzacijom! I dalje vodi 1:0.

75. - GOOOOL!!! Liverpul je poveo 0:1 u Milanu, strijelac je Firmino nakon kornera za goste!

70. - Sančez ja zamijenio Martineza u sastavu Intera.

65. - Diaz je imao priliku, ali bez pogotka.

Firmino je donio vrijednu prednost "Redsima". UEFA

60. - Džeko je zatresao mrežu gostiju, ali je gol poništen zbog ofsajda!

60. - Ponovo izmjene kod Liverpula, izašao je Mane, ušao Diaz. Igru je napustio i Fabinjo, a ušao Henderson, dok je Keita zamijenio Eliota.

55. - Inter i dalje ofanzivniji tim, pokušavaju napraviti presing, ali rezultat se ne mijenja.

50. - "Nerazuri" pojačali ofanzivu u drugom poluvremenu.

48. - Šansa za Inter, Brozović je šutirao pored gola!

46. - Žota je izašao, a zamijenio ga je Firmino u ekipi Liverpula.

48. - Očekuje se opšta ofanziva Bajerna, u Austriji, u drugom poluvremenu.

46. - Utakmice u Milanu i Salcburgu su nastavljene.

Austrijski tim vodi protiv njemačkog giganta. AFP

45+2. - Završeno je prvo poluvrijeme i u Milanu.

45. - Kraj prvih 45 minuta u Salcburgu.

42. - Škrinijar je pokušao glavom, ali ostaje 0:0.

39. - Bajern i dalje u minusu u Salcburgu. Mogu li domaći do senzacije?

38. - Pokušavaju gosti organizovati akciju, Salah je često s loptom, ali bez pravog udarca prema golu.

36. - Inter dominira u posljednjih par minuta, ali odbrana Liverpula za sad nema previše problema.

30. - Nakon pola sata igre rezultat na "Meaci" je i dalje 0:0. Sad se utakmica malo smirila.

28. - Arnold je pokušao iz slobodnjaka, dobra je ovo šansa bila za goste.

25. - Dosta agresivno se igra u Milanu, mnogo posla za glavnog sudiju Marčinijaka.

20. - GOOOOOL! Vodi Salcburg protiv Bajerna pogotkom Adamua!

18. - I dalje bez golova u Milanu. Prije nekoliko trenutaka Čalhanoglu je pogodio prečku!

13. - Otvoren meč na "Meaci", i jedni i drugi žele gol, ali za sad mreže miruju.

U duelu Intera i Liverpula očekuju se golovi. UEFA

9. - Dobra šansa za Tijaga, imao je Inter sada sreće.

7. - U Salcburgu, očekivano, dominacija Bavaraca od prve minute.

6. - Zaprijetio je Martinez golu gostiju.

3. - Igrači Liverpula su od prve minute visoko izašli na polovicu terena te stvorili početni početni pritisak na protivnika.

1. - Okršaj Intera i Liverpula na "Đuzepe Meaci", upravo je počeo, baš kao i susret Salcburga i Bajerna.

Simone Inzagi od prve minute odredio je ovih 11:

Handanović, Škriniar, De Vrij, Bastoni, Damfriz (Dumfries), Perišić, Vidal, Brozović, Čalhanoglu (Calhanoglu), Lautaro i Džeko.

Trener Liverpula, Klop, odlučio se za sljedećih 11 fudbalera:

Alison (Alisson), Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson, Fabinjo (Fabinho), Tijago (Thiago), Eliot (Eliott), Mane, Salah i Žota (Jota).

Salah će biti velika prijetnja golu Intera večeras. AFP

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos utakmice osmine finala, i jednog od derbija Lige prvaka, između Intera i Liverpula u Milanu, dok će u isto vrijeme u Salcburgu snage odmjeriti istoimeni domaćin i favorizovani Bajern.

Kao što se i očekivalo trener Simone Inzagi (Inzaghi) na teren će od prve minute poslati našeg kapitena Edina Džeku koji će s Lautarom Martinezom predvoditi napad Intera.

Inače, Džeko je u Ligi prvaka ukupno postigao 25 golova. Najviše je tresao mrežu u elitnom takmičenju dok je nosio dres Rome, čak 15 puta. U Volfsburgu je pogodio četiri puta, a za Mančester siti i Inter po tri puta.

Na drugoj strani Jurgena Klopa (Jurgen Klopp) najviše je obradovao ove sezone povratak, nakon duge pauze,  stopera Van Dijka, a sada su mu na raspolaganju i dva igrača koja su igrala finale Afričkog kupa nacija, Sadio Mane i Mohamed Salah.