Kejn u 95. minuti zaledio Etihad: Velika pobjeda Totenhema nad Sitijem

Neočekivan kiks prvaka

Zaslužen trijumf "Pijetlova". AFP

19.2.2022

U derbiju 26. kola engleske Premijer lige, Totenhem je na Etihadu šokirao aktuelnog prvaka i lidera Mančester siti, savladavši ga s 2:3.

Hladan tuš na Etihadu već u 4. minuti, kada je Dejan Kuluševski matirao Edersona za 0:1.

Domaći su uspjeli poravnati zahvaljujući golu Ilkaja Gundogana (Ilkay) u 33. minuti, ali su gosti u 59. ponovo poveli golom Harija Kejna (Harry).

Kejn je u 73. minuti zabio još jedan gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

Sitiju je u 89. minuti sviran penal zbog igranja rukom, a siguran s bijele tačke za 2:2 bio je Rijad Marez (Ryad Mahrez).

Ipak, u petoj minuti nadoknade gosti su došli do pobjede, a junak je bio Kejn koji je postigao svoj drugi gol.

Sitiju je ovo bio tek treći ovosezonski poraz, ali je ostao prvi s šest bodova prednosti u odnosu na Liverpul.

Totenhem je skočio na sedmo mjesto i ima 39 bodova.