FRANCUSKA

Mbape, Mesi i Nejmar posramljeni u Nantu, pretrpjeli težak poraz

Katastrofa Parižana

19.2.2022

Pari Sen Žermen pretrpio je neočekivan i težak poraz na gostovanju kod Nanta u susretu 25. kola francuske Lige 1.

Rezultat je glasio 3:1 za domaći tim, koji je na poluvremenu vodio s nevjerovatnih 3:0.

Iako su se u početnoj postavi gostiju našle njihove najveće zvijezde Kilijan Mbape (Mbappe), Lionel Mesi (Messi) i Nejmar (Neymar), Parižani su izgledali neprepoznatljivo.

Nant je poveo već u 4. minuti golom Randala Kolo Muanija, a prednost su udvostručili u 19. minuti preko Kventina Merlina (Quentin).

U petoj minuti nadoknade prvog dijela igre domaćin je postigao još jedan gol, a strijelac je iz penala bio Ludovik Blas (Ludovic).

PSG je smanjio već u 47. minuti golom Nejmara (Neymar), koji je u 59. minuti imao priliku da zabije još jednom s bijele tačke, ali je bio neprecizan.

Parižani su tako pretrpjeli tek drugi ovosezonski poraz, ali su i dalje prvi s 59 bodova.