Ajaks je ugostio Benfiku, a na ovom meču viđena su četiri pogotka

Haler je večeras tresao i svoju i protivničku mrežu. AFP

Piše: M. Kadić

23.2.2022

Dva susreta osmine finala Lige prvaka odigrana su večeras u Madridu i Lisabonu.

Dosta tvrda i neizvjesna utakmica prikazana je na stadionu "Vanda Metropolitan", a nakon 90 minuta bilo je 1:1.

Žoao Feliks donio je prednost domaćem timu u sedmoj minuti, da bi na 1:1 poravnao Elanga u 80. minuti utakmice.

Ajaks je ugostio Benfiku, a na ovom meču viđena su četiri pogotka.

Poveo je Ajaks golom Tadića u 18. minuti, poravnao je Haler u 26. autogolom. Potom Ajaks ponovo vodi golom Halera od 29. minute, da bi na konačnih 2:2 poravnao Jaremčuk u 72. minuti meča.

TOK UTAKMICA

90. - Kraj.

88. - Bernardo je zamijenio Tarabta kod Benfike.

84. - Kako sad stvari stoje, oba meča bi mogla završiti bez pobjednika.

80. - GOOOOOOLLL!!! Poravnanje i u Madridu! Junajted je uspio izjednačiti na 1:1  pogotkom Elange!

77. - Ulazimo u finiš utakmica, Junajted blizu poraza u Madridu.

72. - GOOOOOOOLLLL!!! 2:2 je na "Lužu"! Jaremčuk trese mrežu Ajaksa za poravnanje rezultata u Lisabonu.

70. - Jaremčuk je zamijenio Evertona u sastavu Benfike.

65. - Nema promjene rezultata na večerašnjim utakmicama.

57. - Pokušava Mančester da nešto organizuje u napadu, ali defanziva domaćina je za sad na visini zadatka. Ajaks vodi i dominira u Lisabonu.

52. - Žuti karton za Šoua (Shaw) u ekipi Junajteda.

49. - Nunjez je zaradio žuti karton u ekipi Benfike.

46. - Nastavljene su utakmice, Junajted i Benfika moraju napasti.

45. - Kraj prvog poluvremena u Lisabonu u Madridu.

45. - Berguis (Berghuis) je požutio kod Ajaksa, kao i Herera u Atletiku.

40. - Odličan meč na "Lužu", Benfika ponovo u ofanzivi, ali Ajaks i dalje vodi.

33. - Gosti iz Mančestera dominiraju na terenu, ali "Jorgandžije" imaju prednost od jednog gola.

Igrači Atletika slave vodstvo protiv Junajteda. AFP

29. - GOOOOOOL!!! Ponovo vodi Ajaks, sada je 1:2! Sebastien Haler (Haller), koji je postigao autogol prije tri minute, sada je strijelac za svoj tim!

26. - GOOOOLL! Veliki peh za goste na stadionu "Luž". Benfika je poravnala autogolom Halera.

23. - Požutio je sada asistent kod gola Ajaksa, Mazraui (Mazraoui).

20. - Odlično otvaranje na obje utakmice večeras, mogli bi gledati pravu "golijadu" u Madridu i Lisabonu.

18. - GOOOOOOOLLL!! Dušan Tadić donosi Ajaksu vrijednu prednost na "Lužu", gostI vode 0:1!

13. - Od pogotka Atletika nije više bilo promjena rezultata na "Lužu" i "Vanda Metropolitanu".

7. - GOOOOOOLL!! Atletiko je poveo protiv Junajteda 1:0, strijelac je Žoao Feliks (Joao Felix) na asistenciju Lodija.

5. - Čini se kako će Ajaks večeras igrati dosta ofanzivno s obzirom na to da su od prve minute krenuli dosta agresivno.

1. -  Počele su utakmice u Lisabonu i Madridu.

Fudbaleri Benfike pred okršaj sa Ajaksom. AFP

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos utakmica osmine finala Lige prvaka, između Atletika i Mančester junajteda, te bivših evropskih prvaka Benfike i Ajaksa.

Benfika trenutno nije u najboljoj formi, u Portugalu su na trećem mjestu na koje i nisu baš navikli, i to sve u trenutku kada im gostuje raspucani Ajaks, koji juri novi naslov u Erediviziji.

Portugalski tim je već izbacio jednog nizozemskog giganta, PSV, u doigravanju Lige prvaka, a iza sebe su ostavili veliku Barcelonu u grupi.

Trener Ajaksa, Erik Ten Hag, koji vodi ekipu od kraja 2017. godine, prije večerašnje utakmice rekao je:

- Proučili smo kako Benfika igra. Bit ćemo i više nego spremni. Razmišljamo o planu igre, ali na kraju igrači moraju donijeti ispravne odluke i dobro pročitati utakmicu kako bi pobijedili, izjavio je nizozemski stručnjak.

U Madridu se sastaju dvije ekipe koje ne igraju dobar fudbal ove sezone.

Pogotovo Atletiko koji je u situaciji da bi mogao ostati bez plasmana u Ligu prvaka ove godine jer se u La Ligi grčevito bore za četvrto mjesto.

U goste im dolazi Junajted koji je u nešto boljoj formi, ali koji također vodi tešku bitku za mjesto koje garantuje elitno UEFA takmičenje, te Junajted koji ima problem s Kristijanom Ronaldom (Cristiano) koji je van forme.