PREMIJERŠIP

Arsenal bolji od Votforda, Saka ušao u historiju

Ove sezone učestvovao je kod 13 golova Arsenala u Premijer ligi Engleske, čime se ne može pohvaliti nijedan drugi igrač mlađi od 21 godine u ligi

Sjajna partija Sake. AFP

M. K.

6.3.2022

Arsenal je u 28. kolu Premijeršipa kao gost slavio kod Votforda rezultatom 2:3.

"Topnici" su poveli već u 5. minuti kada je nakon asistencije Sake postigao Odegard (Odegaard), da bi domaćini izjednačili sjajnim golom Kuća (Cucho) u 11. minuti, prenio je SK.hr.

Novo vodstvo Arsenalu donosi Bukajo Saka (Bukayo) u 30. minuti, te je tako s 20 godina i 182 dana postao najmlađi igrač "Topnika" još od Fabregasa koji je zabio 20 golova za klub u svim takmičenjima.

Ujedno, ove sezone učestvovao je kod 13 golova Arsenala u Premijer ligi Engleske, čime se ne može pohvaliti nijedan drugi igrač mlađi od 21 godine u ligi.

Na 3:1 povisio je Martineli, a za dramu u završnici golom u 87. minuti pobrinuo se Sisoko (Sissoko).

Arsenal je četvrti s 48 bodova, dok je Votford 19. s 19 bodova.