REVANŠI OSMINE FINALA

Ronaldo i društvo eliminisani iz Lige prvaka: Atletiko i Benfika slave plasman u četvrtfinale

Atletiko je u Mančesteru u vodstvo stigao u 41. minuti pogotkom Lodija, a to im je bilo dovoljno za plasman dalje

Atletiko je poveo na Old Trafordu pogotkom Lodija. UEFA

Piše: M. K.

15.3.2022

Poznata su imena još dvije ekipe koje su izborile plasman u četvrtfinale Lige prvaka, to su Atletiko i Benfika.

Mančester junajted je na Old Trafordu ugostio Atletiko nakon remija 1:1 u Madridu, a u revanšu je slavio sastav iz Madrida, a gol odluke postigao je Lodi u 41. minuti meča, te razočaranog Kristijana Ronalda (Cristiano) i ostatak tima sa Old Traforda ostavio bez plasmana u Top 8 ekipa Lige prvaka.

Nakon 2:2 u Lisabonu, u Amsterdamu su uzvratni meč odigrali Ajaks i Benfika.

Dosta tvrda utakmica bez mnogo prilika viđena je na "Johan Krojf" Areni, a završeno je minimalnom pobjedom Benfike.

Junak Portugalaca bio je Nunjez koji je pogodio mrežu domaćina u 77. minuti utakmice za, ispostavit će se, konačnih 0:1.

Tako su se Benfika i Ajaks pridružili u narednom krugu Mančester sitiju, Realu, Liverpulu i Bajernu.

TOK UTAKMICA

Kraj.

90+3. - U Amsterdamu još nije gotova utakmica. Ajaks sve bliži eliminaciji.

90+3. - Kraj u Mančesteru, Atletiko je slavio na Old Trafordu.

86. - Benfika čuva vrijedno vodstvo, veliki pritisak Ajaksa u finišu.

88. - Atletiko sve bliži narednoj fazi. Dalot je požutio u redovima Junajteda.

82. - Matić je požutio u Junajtedu.

77. - GOOOOOOOLLL!!!! Benfika je povela protiv Ajaksa 0:1, strijelac je Nunjez (Nunez). Ajaks je pred eliminacijom.

75. - Kavani ulazi umjesto Freda kod Junajteda.

73. - Loša utakmica u Amsterdamu, ako ostane 0:0 slijede produžeci.

68.- Ramos je požutio u sastavu Benfike.

65. - U Junajtedu izlaze Elanga, Mektominej (McTominay) i Fernandeš, a ulaze Rašford (Rashford), Matić i Pogba.

59. - Sančo (Sancho) je pokušao u sastavu Mančestera, ali lopta odlazi preko gola. U Amsterdamu Tadić i Haler pokušavaju uglavnom nešto napraviti, ali bez uspjeha za sada.

53. - Atletiko čuva minimalno vodstvo, Ajaks sve više pritišće prema golu gostiju iz Portugala.

Ajaks i Benfika igraju svoj revanš večeras u Amsterdamu. AFP

47. - Izašao je Tarabt u sastavu Benfike, a ušao Meite.

46. - Nastavljeni su večerašnji mečevi, očekuje se veća ofanziva Atletika u Mančesteru.

45.- Pauza na oba meča, Atletiko ima minimalnu, ali vrijednu prednost nakon prvih 45 minuta.

44.- De Paul je požutio u redovima Madriđana.

41. - GOOOOOOOOLLLL!!! Vodi Atletiko protiv Junajteda, Lodi je strijelac nakon asistencije Grizmana (Griezamnn)! 0:1 je na Old Trafordu!

38. - Ajaksov Entoni (Anthony) je opasno zaprijetio golu gostiju, ali golman Benfike brani. Bio je to prvi šut u okvir gola u ovoj utakmici.

32. - Više od pola sata igre je u Amsterdamu, još nije zabilježen udarac u okvir gola.

25. - Očito je da nas očekuju tvrde i neizvjesne utakmice do finiša. I dalje je bez golova.

17. - Junajted i Ajaks imaju laganu dominaciju na domaćim terenima, ali bez konkretnog učinka u napadu.

12. - I dalje bez konkretnih pokušaja u okvir gola na oba meča.

8. - Bez većih uzbuđenja sada na Old Trafordu. U međuvremenu, Ajaks je poveo preko Halera (Haller), ali mu je gol poništen zbog ofsajda.

5. - Ajaks dominira na svom terenu protiv Benfike.

4. - Imao je dobru priliku Elanga na startu utakmice, ali loptu glavom šalje preko gola. Pri tom je u međuvremenu napravio i faul.

1. - Počele su večerašnje dvije revanš utakmice osmine finala Lige prvaka u Mančesteru i Amsterdamu.

Madriđane očekuje paklena atmosfera na Old Trafordu. AFP

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos uzvratnih utakmica osmine finala Lige prvaka.

Na Old Trafordu će snage odmjeriti Mančester junajted i Atletiko, nakon što je bilo neriješeno, 1:1, u prvom meču na "Vandi", dok će zanimljivo biti i u duelu Ajaksa i Benfike, nakon još jednog remija, 2:2, u prvoj utakmici u Portugalu.

Večeras ćemo saznati još dva učesnika četvrtfinala Lige prvaka.

- Znamo da je svaki meč drugačiji. Istina je da smo igrali i pobjeđivali u ovakvim utakmicama protiv klubova iz Premijer lige Engleske u prošlosti, kazao je Dijego Simeone uoči gostovanja na Otoku.

- Dobili smo perspektivan rezultat u prvom meču, to je bilo dobro. Ako hoćemo dalje, moramo popraviti neke stvari u igri, kazao je na drugoj strani Ralf Rangnik (Rangnick).

Zanimljivo da će večerašnji duel u Engleskoj biti tek drugi međusobni omjer Junajteda i Atletika.

Madriđani ulaze u ovaj susret sa tri vezane pobjede u La Ligi protiv Kadiza, Betisa i Selte.

Junajted u posljednja tri meča ima pobjedu protiv Totenhema, poraz od gradskog rivala Sitija i remi sa Votfordom.

Dobra stvar za domaćina je povratak Brune Fernandeša koji je derbi Premijer lige sa Totenhemom propustio zbog koronavirusa.

Poslije 2:2 na Lužu, Ajaks će u Amsterdamu dočekati Benfiku, protiv koje će je favorit.

Jedan podatak ekipi Benfike nikako ne ide na ruku, a to je da u dosadašnjih sedam utakmica protiv Ajaksa portugalska ekipa ima samo jednu pobjedu!

Ajaks je slavio tri puta, a tri susreta završena su bez pobjednika.