Viljareal nanio Juventusu debakl u Torinu, u četvrtfinale ide i Čelzi

Velika pobjeda Viljareala u Torinu. AFP

Piše: M. K.

16.3.2022

Poznata su i posljednja dva učesnika četvrtfinala Lige prvaka nakon večeras odigranih mečeva osmine finala.

Čelzi je gostovao kod Lila koji je poveo golom Jilmaza iz penala u 38. minuti, ali su se evropski prvaci brzo vratili i preokrenuli na konačnih 1:2 golovima Pulišića u 45. i Aspilikuete (Azpilicueta) u 71. minuti meča.

U Torinu je Viljareal priredio senzaciju i šokirao navijače Juventusa slavivši s čak 0:3!

Poveli su Španci u 78. minuti kada su iskoristili opravdano dosuđen penal. Precizan je bio Moreno. U 85. minuti već je bilo 0:2 u Torinu. Pogodio je Pau Tores na asistenciju Auriera.

Konačnih 0:3 postavio je Danđuma (Danjuma), ponovo iz penala, u 92. minuti meča.

Plasman u četvrtfinale izborili su Bajern, Mančester siti, Benfika, Čelzi, Viljareal, Atletiko, Real Madrid i Liverpul.

TOK UTAKMICA

Kraj.

90+2. - GOOOOLL!!! Debakl Juvea, sada je 0:3!! Danđuma pogađa iz penala.

88. - Sam finiš utakmica, Lil i Juventus su pred eliminacijom iz elitnog takmičenja.

85. - GOOOOOOOL!! Kakav šok za Torineze! Viljareal sada vodi 0:2 pogotkom Toresa (Torres). Juve je pred eliminacijom!

78. - GOOOOOOOOOLLLL!!! Vodi Viljareal u Torinu 0:1! Šok domaćim navijačima priredio je Moreno.

71. - GOOOOOOLLLL!!!! Čelzi sada vodi 1:2 protiv Lila. Strijelac je Aspilikueta. "Plavci" su ovim pogotkom vjerovatno završili priču kada je ova utakmica u pitanju.

60. - Opasniji je Juve u Torinu, 5-0 je u udarcima u okvir gola za domaće, ali pogodaka i dalje nema.

51. - U Torinu i dalje bez golova. U međuvremenu je Jilmaz mogao pogoditi i drug put večeras za Lil, ali je lopta otišla pored stative.

46. - Nastavljeni su večerašnji susreti. Očekuju se ofanziva Lila u nastavku, dok rezultat u Torinu, 0:0, ne odgovara nijednoj ekipi.

45+3. - Kraj prvog poluvremena na večerašnjim utakmicama.

45+3. - GOOOOOOLL!!!! Sada je 1:1 u Francuskoj! Poravnao je Čelzi preko Pulišića.

44. - Finiš prvog dijela na oba meča. Osim pogotka Lila, malo se toga šta imalo vidjeti do sada.

38. - GOOOOOLLL!!! Lil je iskoristio penal i poveo protiv Čelzija! Siguran je bio Burak Jilmaz (Yilmaz).

36. - Penal za Lil!

Utakmica u Torinu mogla bi biti neizvjesna do samog finiša. AFP

36. - Mogući penal za Lil. VAR provjerava situaciju u vezi mogućeg igranja rukom igrača Čelzija.

31. - Ništa se zanimljivo ne dešava trenutno u večerašnjim susretima.

26. - Pojačao je Juventus pritisak na gol gostiju.

18. - Vlahović je pogodio prečku. Imao je sreće Viljareal.

10. - Juventus i Viljareal oprezno ušli u meč.

1. - Počele su večerašnje utakmice. Viljareal i Lil sanjaju senzaciju.

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos uzvratnih utakmica osmine finala Lige prvaka.

Večeras ćemo saznati i posljednja dva učesnika četvrtfinala.

U Italiji će u centru pažnje biti duel Juventusa i Viljareala, koji su u prvom meču u Španiji remizirali 1:1.

U međuvremenu će na stadionu "Pjer Maroj" Lil ugostiti sastav aktuelnog evropskog prvaka Čelzija koji je u Londonu slavio s 2:0 i ima ogromnu prednost.

Samim plasmanom u osminu finala Lige šampiona, Lil je već napravio više nego što je bilo ko očekivao prije početka sezone, pa bi preokret minusa od dva gola, kojeg Francuzi imaju protiv Čelzija, bio senzacija kakva se rijetko viđa.

Mnogo veća neizvjesnost se očekuje u Torinu.

Viljareal će sve učiniti da izbaci Juventus, pogotovo jer su svjesni da se Liga prvaka skoro sigurno neće igrati na stadionu Villarreala naredne jeseni s obzirom na njihovu trenutno šestu poziciju u La Ligi.