Juventus siguran protiv Salernitane, pobjedu obilježio Vlahović

Vlahović slavi gol protiv Salernitane. AFP

M. K.

20.3.2022

Juventus je savladao Salernitanu s 2:0 u 30. kolu Serije A, a odličnu utakmicu odigrao je Dušan Vlahović koji je upisao gol i asistenciju u pobjedi Torineza.

Srbijanski napadač prvo je u petoj minuti bio dio izvrsne timske akcije, poslužio je Paula Dibalu (Dybala), koji poslije lažnjaka lijevom nogom dovodi Juve u vodstvo.

Zatim, u 29. minuti, Vlahović je glavom zatresao mrežu poslije ubacivanja De Šilja (De Sciglio) sa desne strane, a taj gol možete vidjeti OVDJE.

Vlahović je sada ponovo na vrhu liste strijelaca Serije A, sa 21 golom dijeli prvo mjesto sa Imobileom (Imobille).

Naš napadač Milan Đurić odradio je cijeli meč za poraženi tim.

U sljedećem kolu Juventus dočekuje Inter, 3. aprila, i eventualnom pobjedom bi se uključio u borbu za titulu.