ČEKAJU I DODATNU KAZNU

Bohum skupo platio potez svojih navijača: Registrovan rezultat koji je bio u trenutku prekida meča

U 68. minuti utakmica je prekinuta jer je linijski sudac pogođen plastičnom pivskom čašom u glavu

Linijski sudija je na kraju imao i sreće jer se radilo o plastičnoj čaši. fpal.org

M. K.

24.3.2022

Susret 27. kola Bundeslige između Bohuma i Borusije (M), koji je prekinut prije šest dana, registrovan je rezultatom koji je stajao u trenutku prekida istog.

Podsjećanja radi, U 68. minuti pri vodstvu gostiju 0:2 utakmica je prekinuta jer je linijski sudac pogođen plastičnom pivskom čašom u glavu.

Ovih 0:2 nije jedini problem za Bohum, jer im prijeti još već kazna od strane Njemačkog fudbalskog saveza (DFB).

Na drugoj strani, iz Bohuma su objavili kako će zabraniti prodaju alkohola na svom stadionu.

Policijska istraga vezana uz incident još traje, a za napad je osumnjičen 38-godišnji muškarac.

S nova tri boda Borusija je na tabeli preskočila upravo ekipu Bohuma, sada je 11. sa 33 boda.