Mane ostavio Salaha bez plasmana u Katar

Ranije je na Svjetsko prvenstvo u Katar plasman osigurala Gana

Senegalci na Mundijalu. AFP

M. K.

29.3.2022

Senegal je ponovo bio koban po Egipat, nakon što su ih savladali u finalu Afričkog kupa nacija.

Mane i društvo ostavili su Salaha i saigrače bez nastupa na Mundijalu u Kataru.

Egipat je slavio s 1:0 u prvoj utakmici, a večeras je istim rezultatom Senegal pobijedio u regularnih 90 minuta. Jedini pogodak postigao je Dia već u 3. minuti nakon velike greške gostujuće odbrane.

Uslijedili su produžeci u kojima nije bilo pogodaka, a onda se pristupilo izvođenju penala gdje je jače živce imao Senegal, a nakon promašaja Mohameda u četvrtoj seriji, Mane je pogodio za Senegal i odveo svoj tim u Katar.

Ranije je na Svjetsko prvenstvo u Katar plasman osigurala Gana, koja je na gostovanju kod Nigerije odigrala 1:1, a na smotru najboljih svjetskih selekcija plasirali su se zahvaljujući remiju 0:0 iz prvog meča.