Siti se ekspresno vratio na vrh, šokantan poraz Čelzija

"Građani" ponovo lideri Premijeršipa

De Brujne načeo mrežu Barnlija. AFP

2.4.2022

Mančester siti se pobjedom kod Barnlija na Turf Muru rezultatom 0:2 vratio na vrh engleskog Premijeršipa.

"Građani" su već u 5. minuti došli do vodstva golom Kevina De Brujnea (Bruyne), a pitanje pobjednika riješio je Ilkaj Gundogan (Ilkay) u 25. minuti.

Siti sada ima bod više od drugoplasiranog Liverpula, koji je danas savladao Votford s 2:0.

Šokantan poraz pretrpjeli su fudbaleri Čelzija, izgubivši na Stamford Bridžu od Brentforda s 1:4, iako su prvi došli do gola.

Pogodio je u 48. minuti Antonio Ridiger (Rudiger), a veliki prokret gostiju u nastavku su kreirali Vitali Janelt (Vitaly - 50. 60.), Kristijan Eriksen (Cristian - 54.) i Joane Visa (Yoane Wissa - 87.)

Vulverhempton je s 2:1 savladao Aston Vilu, Lids i Sautempton su odigrali 1:1, a pobjednika nije bilo ni na Ameksu, gdje su Brajton i Norič remizirali 0:0.