GLAZGOV

Odigran legendarni gradski derbi: Seltiku pripao "Old Firm", nevjerovatan potez gostujućih navijača

Seltik sad ima šest bodova više od gradskog rivala, a do kraja sezone još je šest kola pri čemu još jedan derbi

Seltiku pripao veliki derbi Glazgova. SNS Group

M. K.

3.4.2022

U jednom od najvećih gradskih derbija na svijetu, u glazgovskom "Old Firmu", Seltik je kao gost pobijedio Glazgov Rendžers s 1:2.

Rendžers poveo već u 3. minuti golom Remzija (Ramsy), ali Seltik je do kraja poluvremena okrenuo rezultat, a potom u nastavku odbranio vodstvo za važnu pobjedu u borbi za naslov prvaka.

Nakon vodstva Seltika, četiri minute kasnije poravnao je Tom Rogic, da bi u finišu prvog dijela, u 43. minuti, za 1:2 zabio Kamerun Karter-Vikers (Cameron Carter-Vickers). U nastavku nije bilo promjene rezultata, pa su se radovali na kraju igrači Seltika.

Seltik sad ima šest bodova više od gradskog rivala, a do kraja sezone još je šest kola pri čemu još jedan "Old Firm".

Inače, noć uoči meča navijači Seltika pur pjenom su "zalijepili" kapije Ibroksa kako bi omeli domaće pristalice da prisustvuju derbiju. Ipak, nije to spriječilo domaće fanove da napune kultni stadion, a policija je uhapsila krivce.