Poravnali se s Milanom u vrhu Serije A: Napoli odnio bodove iz Bergama

Igrači Napolija slave gol protiv Atalante. AFP

M. K.

3.4.2022

Napoli se bodovno izjednačio s Milanom na vrhu tabele Serije A  nakon pobjede 1:3 u gostima kod neugodne Atalante, u susretu 31. kola.

Napoli je poveo još u otvaranju utakmice kada je Insinje (Insigne) iskoristio penal u 14. minuti, a prednost gostiju povećao je Politano u 37. minuti meča.

Nadu domaćima vratio je De Run (De Roon)  u 58. minuti pogotkom glavom, ali da tri boda otputuju u Napulj pobrinuo se Elmas desetak minuta prije kraj, kada je pogodio nakon jednog kontranapada Napolija.

Napoli sada ima 66 bodova, kao i Milan, ali odigrao je utakmicu više od "crno-crvenih" koji će u ponedjeljak ugostiti Bolonju.