TORINO

Drama u finišu prvog poluvremena duela Juventusa i Intera, gosti poveli iz ponovljenog penala

Bh. napadač Edin Džeko igra u ovom susretu od prve minute u napadu Intera

Inter i Juventus igraju veliki derbi. AFP

M. K.

3.4.2022

U toku je veliki derbi između Juventusa i Intera u Torinu u okviru 31. kola Serije A, u kojem Inter vodi 0:1.

Dosadašnji dio meča obilježila je velika drama u finišu prvog poluvremena.

U 45. minuti glavni sudija Irati (Massimiliano Irrati) je nakon VAR intervencije pokazao je na bijelu tačku i svirao penal za Inter, a prekršaj su ranije nad Damfrizom (Dumfries) napravili su Sandro i Morata.

Nakon što je udarac turskog veznjaka Čalhanoglua (Calhanoglu) odbranio Ščesni (Szczesny), u nastavku te akcije Inter je postigao gol, ali sudija ga je poništio zbog prekršaja koji je napravio Turčin.

A onda je sudija pokazao da će se penal za Inter ponoviti jer je De Lit (De Ligt) je ranije ušao u svoj kazneni prostor.

Iz drugog pokušaja Čalhanoglu je pogodio za 0:1, a ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Naš kapiten Edin Džeko igra u ovom susretu od prve minute u napadu Intera.