LIGA PRVAKA

Genijalni Benzema protutnjao Londonom, Viljareal iznenadio Bavarce

Real Madrid je s 1:3 slavio protiv Čelzija u gostima, dok je Viljareal kod kuće minimalnim rezultatom savladao Bajern

Raspoloženi Benzema večeras je bio noćna mora za "Plavce". AFP

Piše: M. K.

6.4.2022

Dvije utakmice prvog kruga četvrtfinala Lige prvaka odigrane su večeras u Viljarealu i Londonu.

Aktuelni evropski prvak Čelzi je ugostio španskog giganta, sastav Reala, a nakon 90 minuta gosti su pokazali da su ozbiljan kandidat za naslov prvaka Evrope.

Genijalni Karim Benzema večeras je bio nezaustavljiv, postigao je het-trik (21., 24. i 46.), te donio pobjedu 1:3 "Kraljevima". Jedini strijelac za popularne "Plavce" bio je Haverc u 40. minuti utakmice.

U Španiji je Viljareal iznenadio favorizovanog Bajerna i slavio s 1:0.

Gol odluke za španski tim postigao je Danđuma već u 8. minuti meča, a Viljareal je uspio do kraja sačuvati tu prednost.

TOK UTAKMICA

Kraj.

89. - Finiš je mečeva, jasno je da će Real slaviti u Londonu. Bajern ima još nekoliko minuta da nešto napravi u Viljarealu.

83. - Ulazimo u sam finiš večerašnjih mečeva. Promjena rezultata nema. Bavarci napadaju na gol popularne "Žute podmornice", ali bez uspjeha, dok je Real blizu sigurne pobjede u Londonu nad Čelzijem.

78. - Za sad bez promjena rezultata u večerašnjim mečevima. Čelzi pokušava smanjiti na 2:3, dok bi pobjeda Viljareala nad Bajernom bila veliko iznenađenje.

Haverc je ostavio kakvu takvu nadu Čelziju za revanš. UEFA

73. - Kontroliše Bajern utakmicu u Španiji, ali nikako da poravnaju na 1:1.

69. - Drži Real stečeno vodstvo 1:3, koje bi im donijelo veliku prednost pred revanš u Madridu. U Čelziju pokušavaju nešto promijeniti, ušli su Lukaku, Loftus - Čik (Cheek), Zijeh (Ziyech).., ali za sad bez rezultata.

61. - Sada je i Levandovski (Lewandowski) bio u prilici, ali ostaje 1:0 za španski tim.

55. - Moreno je propusti šansu da donese Viljarealu vodstvo 2:0. Njegov pokušaj je zaustavila odbrana Bajerna.

51. - Sjajna odbrana Kurtoe (Curtois) nakon udarca Aspilikuete (Azpilicueta), ostaje 1:3 za Real.

47. - GOOOOOOOOOLL!!! Samo što je počelo drugo poluvrijeme Benzema postiže het-trik za vodstvo Reala 1:3! Iskoristio je neopreznost golmana Mendija i stopera Rudigera, te pogodio s velike udaljenosti.

46. - Počelo je drugo poluvrijeme na susretima u Londonu i VIljarealu. Real vodi 1:2 protiv Čelzija, a Viljareal 1:0 protiv Bajerna.

Danđuma je doveo španski tim u vodstvo. AFP

45. - Kraj prvog poluvremena na oba meča.

42. - Poveo je Viljareal s 2:0, ali je gol Kokelina (Coquelin) poništen nakon intervencije VAR-a. Bio je ofsajd.

40. - GOOOOOOOOOOO!!! Ipak "Plavci" uspijevaju smanjiti na 1:2 prije odmora. Haverc (Havertz) je pogodio mrežu Reala nakon asistencije Žoržinja (Jorginho).

32. - Šokirani igrači Čelzija pokušavaju da barem smanje na 1:2, ali odbrana Reala za sad dobro odrađuje svoj posao.

28. - U Viljarealu domaći tim čuva stečeno vodstvo, Bajern u totalnoj ofanzivi, ali Španci za sad dobro čuvaju svoj gol.

24. - GOOOOOOOOLLL!!! Nevjerovatni Benzema postiže ubrzo i svoj drugi gol, sada Real vodi 0:2 protiv Čelzija!

20. GOOOOOOOLLLL!!! Vode Madriđani u Londonu 0:1! Pogodio je sjajni Karim Benzema nakon asistencije Vinisijusa!

19. - Rudiger je sada zaradio žuti karton u ekipi Čelzija.

14. - "Požutio" je Militao kod Reala.

12. - Smjenjuju se napadi u Londonu, dosta otvorena utakmica. Nakon šanse Vinisujusa, zaprijetio je na drugoj strani Pulišić.

8. - Uvodne minute ukazuju na to da bi duel u Londonu mogao biti neizvjestan do samog kraja. Najbolju šansu do sad je imao Vinisijus (Vinicus) koji je pogodio prečku.

8. - GOOOOOL!!!! Vodi Viljareal protiv Bajerna 1:0 pogotkom Danđume.

1. - Počeli su večerašnji susreti Lige prvaka u Viljarealu i Londonu.

Poštovani čitatelji, dobro došli na tekstualni prijenos utakmica četvrtfinala evropske Lige prvaka.

Nakon sinoćnjih duela Benfike i Liverpula (1:3), te Mančester sitija i Atletika (1:0), večeras će aktuelni evropski prvak Čelzi i španski velikan Real Madrid odigrati, po mnogima, finale prije finala, a prvi duel ovog dvomeča odigrat će se večeras na Stemford Bridžu.

Londonski "Plavci" su u osmini finala eliminisali Lil sa ukupnih 4:1, dok je Real u sjajnom susretu nakon velikog preokreta bio bolji od PSG-a kojeg je savladao s 3:1 u Madridu nakon poraza 1:0 u Parizu.

Čelzi je u solidnoj formi, na posljednjih 10 utakmica sakupili su osam pobjeda i dva poraza, a Madriđani su na učinku od sedam pobjeda i dva poraza, uz jedan remi.

U međuvremenu će Viljareal ugostiti sastav favorizovanog Bajerna.

Koliko je opasan Viljareal je pokazao izbacivanjem Juventusa u osmini finala (1:1, 0:3).

Ova da kluba u Ligi prvaka sastala su se davne 2011. kada je oba puta slavio minhenski tim, s 3:1 i 2:0.